Weselne dekoracje coraz częściej bazują na ponadczasowych, klasycznych elementach. Równie ważny jest styl i wysoka jakość wykonania. Idealnym dopełnieniem wystroju sali weselnej są drewniane dekoracje. Dlaczego właśnie drewno? Ma neutralny kolor i pasuje do różnych wnętrz, a także do przyjęcia w plenerze, na łonie natury. Drewniane dodatki to świetny pomysł, który zaskoczy gości i doskonale wygląda na fotografiach ślubnych.

Dekoracyjne obręcze z drewna: na drzwi, na ścianę lub na krzesła

Ciekawym pomysłem na dodatkową dekorację sali weselnej są drewniane obręcze. Są ażurowe i połączone z napisem, który wypełnia środek koła. Popularne stały się napisy: „miłość”, obręcze z oznaczeniem „mąż” i „żona” lub wykonywane na zamówienie obręcze z imionami nowożeńców. Koliste dekoracje w kolorze drewna lub pokryte złoconą farbą świetnie prezentują się na ścianie, np. za krzesłami państwa młodych. Można je powiesić na drzwiach w domu panny młodej, na drzwiach od pokoju np. w hotelu (jeśli ślub odbywa się poza miejscem zamieszkania). 

Toppery i pikery na tort weselny oraz ślubne słodkości

Piękny stół weselny wymaga odpowiednich dodatków. Obok obrusu zdobionego specjalnymi bieżnikami, warto zadbać o dodatkowe dekoracje wypieków. Na torcie można umieścić klasyczny, drewniany Topper. Toppery z napisem „Miłość jest słodka” to krzyk sezonu. Do babeczek i pucharków można dopasować mniejsze pikery z drewnianymi serduszkami albo z indywidualnie dobranymi napisami (mogą to być inicjały nowożeńców albo inne sentencje kojarzone z uroczystością zaślubin). Duży wybór topperów i pikerów znajduje się na stronie postwood.pl. To sklep internetowy dedykowany dla miłośników naturalnych dodatków na różne okazje i uroczystości. W jego ofercie znajdziesz:

https://postwood.pl/16-slub-i-wesele
https://postwood.pl/pl/c/Dekoracja-sali-weselnej/125
https://postwood.pl/83-winietki

Inne zastosowanie topperów i pikerów to dekorowanie nimi wazonów z kwiatami. Pięknie wyglądają jako dodatek do bukietów. Można je umieścić też w donicach z kwiatami, które stoją przed salą weselną lub wewnątrz lokalu. Topper pozwala na wykonanie wielu nietuzinkowych dekoracji. Dzięki niewygórowanej cenie (np. na stronie postwood.pl), stanie się ponadczasową, oryginalną dekoracją ślubną, którą nowożeńcy zostawia sobie na pamiątkę i umieszczą we własnym domu.

Klasyczne – minimalistyczne winietki z imionami gości

Ponadczasowym i zarazem pomysłowym dodatkiem, który zachwyci gości są winietki z ich imionami. To wycięte napisy złożone z ażurowych, drewnianych liter. Dużym udogodnieniem jest możliwość wybrana koloru, który pasował będzie do kolorystyki sali weselnej i oprawy ślubnej. Taka oryginalna winietka może być wykrówniena zarówno podczas przyjęcia ślubnego, by oznaczyć miejsca dla gości, lub jako upominek od państwa młodych.