Autor:Jarosław Gniadek; fot. KS PAŁAC
  28.01.2017 godz. 17:47  |   0

Sobota z Młodą Ligą Kobiet – grupa A

KS PAŁAC Bydgoszcz wygrał 3:1 z PTPS Piła i został czwartym zespołem z grupy północnej, który wystąpi w fazie play-off rozgrywek.

Do dzisiejszego popołudnia trzy ekipy w grupie północnej były pewne występów w play-off Młodej Ligi Kobiet U-23 – Chemik Police, Legionovia Legionowo i Budowlani Łódź. Teraz dołączył do nich KS PAŁAC Bydgoszcz.

Podopieczne trenera Rafała Gąsiora w swojej hali spotkały się dzisiaj właśnie z konkurentkami do zajęcia czwartej lokaty w grupie, ostatniej premiowanej awansem, PTPS Piła. Jako że bydgoszczanki aż o 5 pkt wyprzedzały siatkarki trenera Andrzeja Zapaśnika, do awansu potrzebowały wygrać tylko dwa sety. I szybko to osiągnęły. Pierwszego seta gospodynie wygrały 25:21, po czym z wielkim impetem rozpoczęły drugą partię. Zgarnęły punkty w pierwszych trzech akcjach, a po paru chwilach prowadziły już 8:1. Pilanki jeszcze się zmobilizowały i poderwały do walki. Przewaga miejscowych stopniała do dwóch oczek (10:8), ale tylko na moment. Po paru minutach Pałacanki odzyskały kontrolę nad grą i znów zwiększyły dystans (17:11, 22:16), by wygrać 25:20.

Mając już awans w kieszeni, bydgoszczanki nieco spuściły z tonu. Od początku trzeciego seta to pilanki znajdowały się na prowadzeniu. Gospodynie wprawdzie dociągnęły do remisu 7:7, ale później znów PTPS cały czas było o 1-2 punkty z przodu i wygrało tę partię 25:23. W kolejnej Pałac już wrócił na swoje tory i ponownie nadawał ton rywalizacji. Prowadził z bezpieczną, 4-, 5-punktową przewagą (z jedynym wyjątkiem, gdy rywalki zbliżyły się na punkt – 9:8) i wygrał tę część spotkania 25:18.

Pierwszy mecz 9. kolejki grupy A odbył się już w czwartek. Lider Chemik Police wygrał 3:0 z Atomem Treflem Malbork. Natomiast trzecie spotkanie zostanie rozegrane jutro w Legionowie. Druga w tabeli Legionovia zmierzy się z trzecią drużyną – Budowlanymi Łódź.