Autor:JG; fot. Chemik
  21.01.2017 godz. 18:04  |   0

KS PAŁAC Bydgoszcz – Chemik Police 3:0

Siatkarki KS PAŁAC Bydgoszcz sprawiły niespodziankę w 8. kolejce, pokonując 3:0 (25:22, 25:23, 25:22) lidera grupy A Chemika Police.

Koniec zwycięskiej serii Chemika Police. Po pięciu wygranych z rzędu i siedmiu spotkaniach, w których policzanki zdobywały punkty przyszła porażka i to do zera. W Bydgoszczy podopieczne Joanny Mirek nie dały rady drużynie trenera Rafała Gąsiora. Bydgoszczanki wygrały z liderkami grupy północnej Młodej Ligi Kobiet U-23 3:0 (25:22, 25:23, 25:22), w pełni rewanżując się za przegraną 0:3 na wyjeździe w trzeciej kolejce w lstopadzie.

Spotkanie miało na ogół bardzo wyrównany przebieg, choć niemal cały czas ton rywalizacji nadawały „Pałacanki”. Wyjątek stanowił drugi, dość dziwny set, w którym przyjezdne zawodniczki pokazały, że można przegrać partię, prowadząc nawet 20:14. Seta z impetem rozpoczęły jednak bydgoszczanki, zdobywając aż pięć początkowych punktów. Następnie prowadziły 8:4, 10:6, 13:10 i jeszcze 14:12, po czym na długo się zacięły. Chemik bezlitośnie punktował i wkróce to on prowadził i to aż 20:14. Siatkarki Rafała Gąsiora otrząsnęły się po tym ciosie i zabrały się do odrobiania strat. Skutecznie, choć pewnie same nie wierzyły, że uda im się jeszcze uratować tego seta przy stanie 18:22. A jednak! Potrafiły zdobyć jeszcze 7 oczek, oddając rywalkom tylko jedno, i wygrać 25:23.

Statuetką MVP dla najlepszej zawodniczki meczu została wyróżniona 18-letnia atakująca z Bydgoszczy Natalia Sidor.