Autor:JG; fot. Budowlani
  21.01.2017 godz. 14:34  |   0

PTPS Piła – Budowlani Łódź 0:3

W pierwszym meczu 8. kolejki grupy A Młodej Ligi Kobiet PTPS Piła przegrało 0:3 (22:25, 15:25, 17:25) z Budowlanymi Łódź.

Pilanki w nie najlepszym stylu wróciły do rywalizacji w MLK po ponadmiesięcznej przerwie. Podopieczne trenera Andrzeja Zapaśnika w swojej hali miały niewiele do powiedzenia w starciu z Budowlanymi Łódź. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu tych drużyn, w 3. kolejce na początku listopada w Łodzi, Budowlane miały nieco kłopotów z rywalkami tylko w pierwszej partii. Wygrały ją do 22, choć i tak przez większość seta gra toczyła się zdecydowanie pod ich dyktando. Zawodniczki PTPS przegrywały 10:15 i 12:20, ale potrafiły się pozbierać i znacznie odrobić straty. Wycciągnęły wynik na 17:21 i 21:23. Siatkarki trenera Bartłomieja Dąbrowskiego jednak nie wypuściły wygranego seta z rąk. Kolejne dwie partie to już całkowita dominacja Budowlanych, które pozwoliły przeciwniczkom zdobyć tylko 15 i 17 punktów.

Na najlepszą zawodniczkę meczu wybrano Dominikę Bilicką, niespełna 19-letnią przyjmującą Budowlanych Łódź.