Autor:JG / BKS PROFI CREDIT; fot. BKS PROFI CREDIT
  18.12.2016 godz. 14:42  |   0

Niedziela z MLK: BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – Muszyna Proxima Kraków 3:0

Dzisiaj w ostatnim w tym roku meczu Młodej Ligi Kobiet, zamykającym 7. kolejkę grupy B, BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała pokonał 3:0 (25:14, 25:23, 25:20) Muszynę Proximę Kraków.

Pierwsze spotkanie pomiędzy zespołami z Bielska-Białej i Krakowa zakończyło się wygraną Muszyny Proximy. Była to jedyna porażka BKS w pierwszej rundzie sezonu, dlatego też nic dziwnego, że podopieczne trenera Grzegorza Kosatki chciały się zrewanżować przeciwniczkom. By było łatwiej, zespół gospodarzy został wzmocniony siatkarkami z pierwszej drużyny: Anetą Wilczek, Aleksandrą Wańczyk i Wiktorią Szumerą.

W pierwszym secie rywalki bielszczanek nie miały nic do powiedzenia. Od początku BKS PROFI CREDIT utrzymywał dobre przyjęcie, Kamila Śmietana dokładnie rozgrywała, a skuteczne ataki Wańczyk, Wilczek czy Angeliki Miemczok pozwoliły szybko zbudować znaczącą przewagę i zakończyć partię zwycięstwem 25:14.

Drugi set długo miał podobny przebieg. Podopieczne Kosatki kontrolowały wydarzenia na boisku, ale przy stanie 17:8 nagle coś się zacięło. Po kilku minutach było już 19:18 dla Muszyny Proximy, a więc ten fragment meczu bielszczanki przegrały aż 1:11! Jednak opanowały nerwy, w ostatnich akcjach okazały się lepsze od rywalek i wygrały 25:23.

Trzeci set to znów wysoka przewaga bielskich zawodniczek, którym jednak po raz kolejny zdarzył się przestój w grze. Mimo prowadzenia 11:4, BKS PROFI CREDIT musiał uważać, by zawodniczki Dariusza Pomykalskiego nie doprowadziły do remisu, bo na tablicy wyników było już nawet 17:16. Wówczas ciężar gry wzięła na siebie Wańczyk, która kilkoma atakami odbudowała przewagę Impelu i gospodynie chwilę później mogły się cieszyć z wygranej 25:20 w secie i 3:0 w meczu, a Aleksandra Wańczyk dodatkowo ze statuetki MVP dla najlepszej siatkarki spotkania.