Autor:Jarosław Gniadek; fot. ŁKS Szkoła Gortata
  22.10.2016 godz. 15:35  |   0

Sobota z Młodą Ligą Kobiet U23 - grupa B

Spotkanie drugiej kolejki grupy południowej Młodej Ligi Kobiet U23 w Łodzi zakończyło się zwycięstwem lidera – Impelu Wrocaw. Wygrały także Muszyna Proxima i MKS.

Beniaminek Młodej Ligi Kobiet U23, ŁKS Szkoła Gotata Łódź, zaczął spotkanie z wrocławską drużyną w Atlas Arenie z wielkim animuszem i wygrał pierwszego seta do 19. W następnych partiach górą były jednak siatkarki trenera Rafała Błaszczyka. Impel wygrał kolejno do 22, 18 i 22 oraz mecz 3:1. Wrocławianki umocniły się na pozycji lidera grupy B. Już jako jedyne w stawce mają komplet (6) punktów.

Natomiast pierwsze punkty zdobyła drużyna Muszyny Proximy Kraków. Siatkarki trenera Dariusza Pomykalskiego wprawdzie przegrały pierwszego seta 19:25 z BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała, lecz trzy kolejne wygrały do 22.

W trzecim spotkaniu drugiej kolejki tej grupy KSZO OSTROWIEC przegrał 1:3 (25:23, 17:25, 15:25, 23:25) z MKS DĄBROWA GÓRNICZA. Dzięki temu zwycięstwu dąbrowianki, prowadzone przez trenera Dariusza Sobieraja, awansowały na drugie miejsce w tabeli. Zamykają ją ostrowczanki, które jako jedyny zespół pozostaje jeszcze bez zdobyczy punktowej.