Autor:ŁKS Szkoła Gortata / JG; fot. P. Sumara
  09.10.2016 godz. 14:55  |   0

ŁKS Szkoła Gortata Łódź – Muszyna Proxima Kraków 3:1

Zespół ŁKS Szkoła Gortata Łódź na inaugurację rozgrywek Młodej Ligi Kobiet U23 zmierzył się z Muszyną Proximą. Po dwóch nerwowych partiach w dwóch kolejnych łodzianki dominowały na boisku i wygrały 3:1.

Siatkarki ŁKS-u rozpoczęły spotkanie bardzo nerwowo. Grając juniorskim składem, wzmocnione Patrycją Tomczyk, dobrze radziły sobie w ataku, nieco słabiej jednak w obronie oraz w przyjęciu i wciąż musiały odrabiać straty. Doprowadziły do remisu 7:7 i znów krakowianki zbudowały kilkupunktową przewagę. Podopieczne trenera Wojciecha Blomberga ponownie doprowadziły do remisu 12:12, potem 20:20. W drużynie przyjezdnych dobrze grała Katarzyna Boroń. W zespole ŁKS-u punktowały Weronika Gamała i Gwanca Ulumbelaszwili, lecz gospodynie miały problemy z przyjęciem zagrywki. Atak Barbary Malinki dał krakowiankom wygraną 25:23.

W drugim secie łodzianki znów cały czas goniły wynik i udało im się to w jego końcówce, a po ataku Julity Rafałko wyszły na prowadzenie 21:20. W ŁKS-ie dobrą zmianę dała Aniela Młynarczyk i gospodynie prowadziły już 23:21, jednak straciły tę przewagę. Oba zespoły miały szanse na zwycięskie skończenie seta, a uczyniły to ełkaesianki (27:25) po skutecznym bloku Patrycji Tomczyk (MVP meczu).

W następnej części meczu gospodynie uspokoiły przyjęcie, a przede wszystkim znacznie ograniczyły błędy, masowo popełniane w dwóch poprzednich partiach. Straciły jednak skuteczność w ataku. Z kolei krakowianki w tym elemencie gry myliły się rzadko. Znów kibice obserwowali wyrównaną grę, lecz teraz minimalną przewagę miał zespół gospodyń. W końcówce łodzianki świetnie zagrały blokiem, a punktowa zagrywka Julity Rafałko dała im wygraną 25:20.

Czearty set to już dominacja ŁKS-u. Świetnie w ataku radziły sobie Ulumbelaszwili i Aniela Młynarczyk, a przewaga gospodyń systematycznie rosła (od 7:3 do 19:13). Punkt po plasie zdobyła nawet libero Anna Pawłowska. Krakowianki uzyskały jeszcze tylko trzy oczka i musiały się pogodzić z porażką 16:25 i 1:3 w meczu.